Grille węglowe Weber

Grillowanie zyskuje coraz większą popularność, a nawet staje się swoistą modą, której hołduje znaczna część ludzi utrzymujących kontakty towarzyskie. Weekendowe spotkania przy grillu to obyczaj przeniesiony z Zachodu, a do jego popularyzacji w znacznym stopniu przyczyniła się też dostępność sprzętu i akcesoriów do grillowania. Rewelacyjnym rozwiązaniem dla wszystkich amatorów karkówki czy warzyw z rusztu są grille węglowe marki Weber. Te nowoczesne urządzenia – w przeciwieństwie do stałych, budowanych na działkach i w ogrodach konstrukcji – mogą być wygodnie przenoszone i wykorzystywane w dowolnym miejscu. Dzięki nim możliwe jest przygotowanie potraw z rusztu nie tylko w przydomowym ogrodzie, ale i na balkonie, tarasie, a nawet w plenerze, gdzie grill można zawieźć w bagażniku samochodu.

grille weglowe weber

Grille węglowe Weber

Grille węglowe są jedną z trzech kategorii urządzeń do pieczenia i opiekania, a obok modeli gazowych i elektrycznych wyróżniają się tym, że pieczenie mięs, ryb i warzyw nabiera klimatu autentyczności. Wykorzystywany w tych urządzeniach węgiel drzewny podczas spalania wytwarza charakterystyczny dym, który dodaje potrawom niepowtarzalnego smaku i aromatu. Oferująca na rynku grille węglowe, znana z doskonałych produktów firma Weber poza wyborem w kilku kategoriach wielkości gwarantuje też wiele innych bardzo praktycznych udogodnień. Dzięki nim przygotowywanie dań jest prawdziwą przyjemnością. Atutem są przede wszystkim zamykane komory, których wnętrze tworzy rodzaj pieca z wysoką temperaturą, stwarzając doskonałe warunki do przygotowywania dań. Takie rozwiązanie sprawia, że zdecydowanie skraca się czas pieczenia nawet trudnych do przygotowania mięs.

grill weglowey weber

Grille węglowe Weber to urządzenia będące efektem ponad 60 lat eksperymentowania i rozwijania technologicznego. To modele bardzo funkcjonalne, zapewniające czystość grillowania pomimo spalania w nich węgla drzewnego. Odpowiedni ruszt i zamknięty obieg powietrza sprawiają, że zarówno samo palenie, jak i oczyszczanie urządzenia z popiołów jest bardzo komfortowe. To również wysoki poziom bezpieczeństwa zwłaszcza, gdy w sąsiedztwie przebywają dzieci lub grillowanie odbywa się w miejscach szczególnie narażonych na pożar. Zamknięta komora eliminuje problem powstawania iskier. Wśród istotnych dla użytkowników rozwiązań technologicznych bardzo przydatne mogą okazać się wbudowany w pokrywę termometr, termiczna ochrona uchwytów pokrywy, odporna na temperatury ceramiczna powłoka czy wygodne podczas transportu koła.

Zobacz pełną ofertę grilli węglowych Weber

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl