Grille Weber

O marce Weber

Historia grillowania swoje korzenie ma jeszcze w czasach prehistorycznych, kiedy to człowiek pierwotny postanowił swoje potrawy opiekać nad ogniem, zamiast spożywać je na surowo. Obróbka termiczna mięsa sprawiła, że smakowało ono lepiej i było łatwiejsze do jedzenia, a przy okazji również dłużej zachowywało świeżość. Wynalezienie pierwszego grilla było naturalną konsekwencją dążenia do wygody, bowiem pieczenie nad ogniskiem nie zawsze dawało zadowalające efekty. Grill w tradycyjnym rozumieniu wywodzi się z kultury amerykańskiej lat powojennych oraz upowszechnionego zwyczaju spędzania wolnych weekendów na łonie natury. To również okres powstania pierwszego grilla, jaki dziś oferuje marka Weber.

historia marki weber

Narodziny kulistego grilla

Grille, jakie znano w pierwszych latach powojennych zazwyczaj były konstrukcjami budowanymi z cegły na podobieństwo pieców węglowych, a wyposażone w otwarty ruszt pozwalały na opiekanie produktów spożywczych. Takie konstrukcje były niemożliwe do przenoszenia i nie pozwalały na przyrządzanie potraw podczas złej pogody. Prekursorem dzisiejszych grilli marki Weber był prosty spawacz, pracownik firmy Weber Brothers Metal Works - George Stephen, zarazem wyjątkowy amator grillowania i żeglarstwa, który wpadł na genialny pomysł, aby przeciąż na pół boję i umieścić w niej ruszt. Komfort korzystania miały poprawić wysokie nogi przyspawane do dolnej części boi. Pokrywa nie tylko chroniła przed wiatrem i deszczem, ale też zapewniała bezpieczeństwo, dzięki czemu grillowanie było możliwe w każdych warunkach.

grill węglowy okrągły

Wynaleziona w 1952 roku kulista forma grilla spodobała się, a dzięki systematycznie wprowadzanym modyfikacjom zawojowała świat. Obecnie firma Weber-Stephen Products LLC jest prawdziwym potentatem, dostarczającym swoje grille do krajów całego świata. Wysokie standardy od materiałów, przez montaż po wykończenie gwarantują nie tylko bezpieczeństwo od początku do końca, ale też trwałość i niezawodność.

Asortyment, jakość i standardy

Historia marki Weber wiąże się również z systematycznym rozwojem, który - po początkowym stawianiu wyłącznie na jakość produktów - ruszył też w kierunku poszerzania asortymentu. Grille są nie tylko wytrzymałe, ale też estetyczne i stwarzające wiele możliwości przygotowywania potraw.

grilowanie

Dziś to już nie tylko opiekanie steków na ruszcie, lecz prawdziwa sztuka kulinarna, którą umożliwiają dziesiątki akcesoriów. Dzięki pokrywie można wybierać pomiędzy grillowaniem bezpośrednim lub wykorzystać urządzenie jak piec z termo obiegiem, przygotowując potrawy wolniej, wydobywając z nich najwyższe walory smakowe. Możliwości grillowania zwiększa też podział na grille elektryczne, gazowe i węglowe, eliminujące praktycznie wszystkie ograniczenia związane z miejscem.

Na szczególną uwagę zasługuje system Master-Touch GBS, którego istotą jest komplet kompatybilnych ze sobą akcesoriów, przystosowanych do przygotowania bardzo konkretnych dań. W jego skład wchodzi zestaw rusztów, naczyń i wkładów, a także rożen.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl