Grille gazowe Weber

Grillowanie to nie tylko sposób na przyjemne spędzenie czasu w kontakcie z naturą, ale też zakorzeniona w wielu krajach tradycja, nam doskonale znana z kultury amerykańskiej. Spotkania sąsiedzkie czy rodzinne zjazdy nie mogą się obejść bez pieczonych na ruszcie mięs w towarzystwie sezonowych sałatek. Grillowanie po polsku być może nie ma aż takich rozmiarów, jednak staje się bardzo popularne w ogrodach i na działkach rekreacyjnych. Mieszkańcy zbiorowego budownictwa natomiast urządzają wypady za miasto z grillowaniem w plenerze. Taką możliwość stwarzają nowoczesne grille gazowe marki Weber, doskonale sprawdzające się w terenie z uwagi na łatwość przenoszenia. Urządzenia dostępne są w wielu różnych rozmiarach, także w wersji kompaktowej, która bez problemu, wraz z butlą, zmieści się w bagażniku.

grill gazowy

Grille gazowe Weber

Nowoczesne grille gazowe, jakie oferuje amerykańska firma Weber są dziełem pomysłowości, bowiem kuliste urządzenia stanowią efekt wykorzystania boi do umieszczenia w niej rusztu. Na taki ciekawy pomysł wpadł podczas rejsu w 1952 roku George Stephen, poszukujący rozwiązania problemu mobilności i innych niedogodności, jakie wiązały się z murowanym grillem ogrodowym. Po wielu latach eksperymentowania, podnoszenia poziomu jakości i wykorzystywania nowinek technicznych obecnie możemy korzystać z urządzeń, które eliminują wszystkie ograniczenia. Grille gazowe są jednym z trzech typów modeli oferowanych przez markę Weber, ale obok grilli elektrycznych i węglowych wyróżniają się wieloma zaletami, które mogą decydować o ich wyborze.

grill gazowy weber

W przeciwieństwie do grilli węglowych, modele zasilane z butli gazowej nie wymagają wożenia ze sobą brykietów, a także ich specjalnego przechowywania, które pozwoli na wygodne palenie. Gaz nie generuje też popiołu, dzięki czemu grill jest łatwiejszy w konserwacji i nie wymaga opróżniania, jak grille węglowe. Pozostałe resztki na ruszcie można wypalić płomieniem gazowym. Nad modelami elektrycznymi grille gazowe mają tę przewagę, że nie wymagają gniazdka elektrycznego. Dzięki temu są bardziej mobilne i mogą być przemieszczane w dowolne miejsce. Atutem jest też płomień, pozwalający na znacznie szybsze uzyskanie optymalnej temperatury pieczeni niż pozostałe modele. Nowoczesne grille gazowe są ekonomiczne w eksploatacji i ekologiczne.

Zobacz pełną ofertę grilli gazowych Weber

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl